top of page

W Apartments - Marvipol - ocena standardu deweloperskiegoW Apartments Marvipol


Wróciłem na Wolę, aby wykonać kolejny odbiór na Siedmiogrodzkiej 3, a co ważniejsze by przedstawić Wam moją ocenę tej inwestycji.

Już wcześniej publikowałem posty i filmy o tej inwestycji, ale dopiero dziś poddamy ją ostatniej próbie Tabeli Excela. 3,8 to przeciętny wynik jak na aspiracje tego budynku, sprawdźmy zatem co poszło nie tak:

Ech, znowu to doliczanie powierzchni pod ściankami działowymi, gdzie na dodatek zabrakło informacji jaką właściwie powierzchnię obliczono. Powierzchnię zabudowy, całkowitą czy no właśnie użytkową. Geodeci nie bójcie się nazwać rzeczy po imieniu, sami nie wiecie co deweloper kazał wam policzyć bo taka powierzchnia nie występuje w przyrodzie. To hybryda czyli powierzchnia użytkowo-konstrukcyjna. Jak na to wpadłem? Ścianki działowe to właśnie powierzchnia konstrukcji, a demontowane i przesuwne to nie działowe tak stwierdził PKN a kto jak kto oni wiedzą co piszą we własnych normach.

Niezbyt szczegółowo opisany standard deweloperski odbiera kilka punktów, głównie dlatego że nie jesteśmy na jego podstawie stwierdzić co właściwie kupujemy, np. okna drewniane lub aluminiowe. Chcąc kupić okno potrzebuje nieco więcej informacji a napewno konkrety.

Lokal nie był przygotowany do odbioru tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Prąd nie był podłączony - DomD, Budimex (tak bo w Spravia jeszcze nie byłem) dają możliwość weryfikacji instalacji. Nie umyte okna to słaby żart, no bo jak można sprzedać nowy i brudny produkt. Nie wyobrażam sobie kupna np. telefonu, otwieram pudełko a tam ptasia kupa na ekranie i proszę brać nie gadać przecież to nie są odchody nietoperza z Wuhan.

Oczywiście usterki, których było naprawdę sporo a szkoda.
bottom of page