top of page

Kupiłeś mieszkanie od dewelopera i czeka Cię odbiór kluczy?

Nie musisz być inżynierem budownictwa, żeby samodzielnie odebrać mieszkanie od dewelopera. Nie musisz się nawet znać na budownictwie. Każdy może odebrać mieszkanie sam. Przyda się tylko kilka wskazówek zawartych w tym ebooku. 

"Ale właściwie po co mam sprawdzać mieszkanie przed odbiorem?"

Wydałeś na mieszkanie kilkaset tysięcy złotych... w tych czasach ośmielę się stwierdzić, że około pół miliona złotych. Czy nie uważasz, że powinno być idealne?

 

Niestety w każdym mieszkaniu są usterki, które powinien naprawić deweloper na swój koszt. Nie świadczy to o celowym działaniu dewelopera, ale na budowach po prostu tak już jest.

 

Oczywiście jeżeli po prostu odbierzesz klucze, świat się nie zawali, ale na 99,99% poniesiesz koszt naprawy usterek w trakcie remontu. Ekipa nie będzie miała problemu z poprawieniem tego, co było nie tak, ale dlaczego Ty masz za to płacić, skoro już za to mieszkanie zapłaciłeś?

 

Czy jak kupisz ekspres do kawy i okazuje się on zepsuty, zanosisz go do serwisu lub naprawiasz na własny koszt? Raczej nie...Dlaczego więc z mieszkaniem miałoby być inaczej?

Jak ebook może Ci pomóc w odbiorze mieszkania?

Co znajdziesz w środku?

Landing page ebooka-2.png
Kilka opinii o poprzedniej edycji.
Jak widzisz, naprawdę można odebrać mieszkanie 
samemu :)
Landing page ebooka.png

Mam pytanie...

Nie znam się kompletnie na budownictwie, czy podręcznik mi się przyda?

To idealnie, bo właśnie dla takich osób przeznaczony jest ten poradnik. Jest napisany prostym językiem (pobierz fragment i sprawdź czy jest dla Ciebie czytelny). Przeprowadza krok po kroku po odbiorze mieszkania i pokazuje na przykładzie opisanych zdjęć jak wyglądają usterki. 

 

Odbierałem już kiedyś mieszkanie od dewelopera, wiec jest to moje drugie. Czy warto kupić ten podręcznik?

Jeżeli odbierałeś mieszkanie i wiesz na co zwrócić uwagę przy odbiorze, wiesz jakie usterki czają się za rogiem i jak je zgłaszać to zapewne masz wiedzę w nim zawartą. Jeżeli jednak nie czujesz się do końca pewnie przed odbiorem - znajdziesz tam informacje, które na pewno Ci pomogą. 

Czy ebook nadaje się też do odbioru domu lub segmentu?

Odbiór domu jest bardziej skomplikowany. Jest tam więcej elementów przy sprawdzaniu których potrzebna jest już większa wiedza techniczna. Oczywiście większość rzeczy potrzebnych do odbioru domu znajdziesz w tym poradniku, jednak nie wszystko. Przy odbiorze domu lub segmentu, zalecam skorzystanie z pomocy odbieracza. 

W jakim formacie jest ebook?

Ebook wysyłany jest w formacie PDF. Po opłaceniu zamówienia otrzymasz pliki do pobrania na podany adres email. 

Co jeśli ebook mi się nie spodoba?

Zależy mi na tym, aby ebook był Ci przydatny. Jeżeli w ciągu 14 dni stwierdzisz, że nie jest to to, czego szukasz - możesz go po prostu zwrócić, a ja zwrócę Ci pieniądze. 

Czy mogę otrzymać fakturę VAT?

Oczywiście, podaj tylko dane na które ma być wystawiona faktura :)

O mnie:

Nazywam się Wiktor Hałabiś, jestem inżynierem budownictwa i odebrałem z Wami już ok 1500 mieszkań. 

  • Od 2007 roku pracuję w branży budowlanej, projektując, nadzorując oraz wykonując budynki.

  • W 2014 ukończyłem studia uzyskując tytuł Inżyniera Budownictwa o specjalizacji Energooszczędne Technologie w Budownictwie.

  • Od 2007 do 2015 roku pracowałem w pracowniach architektonicznych w Warszawie.

  • Od 2012 do 2020  nadzorowałem budowy obiektów zabytkowych, wielorodzinnych i produkcyjnych.

  • W 2015 odebrałem pierwsze mieszkanie od dewelopera.

 

Na początku zlecenia na odbiory mieszkań przyjmowałem sporadycznie. Do momentu aż poproszono mnie  o wykonanie inwentaryzacji segmentu, gdzie w tym samym czasie odbywał  się taki odbiór z fachowcem.  Byłem zaskoczony tym jak pracuje i komunikuje się z klientami. Wiedziałem że można zrobić to lepiej. To właśnie wtedy postanowiłem edukować ludzi na temat odbiorów. Z czasem stało się to moim jedynym zajęciem.

odbiór mieszkania_edited.png
bottom of page