top of page

Mikro apartamenty - Modern Space - Robyg, Ocena inwestycji deweloperskiej i wrażenia z odbioru

Zaktualizowano: 9 sie 2022
Mikroapartamenty. Sama nazwa wzbudza wiele kontrowersji. Doskonale to odczułem w komentarzach pod filmikiem na tik toku, gdzie nie kryliście swojego oburzenia (również tym, jakie to są maleńkie mieszkanka). Zgodnie z prawem od kilku lat nie można budować mieszkań mniejszych niż 25mkw, ale jak widać są inne sposoby by dostarczyć rynkowi te, od zawsze popularne kawalerki, które w najmie cieszą się dużym zainteresowaniem.Umowa- po zsumowaniu 1 punkt na 2 możliwe


Została podpisana umowa deweloperska, ale tu, jak w poprzednim wpisie, niestety za zapisy umowy 0 punktów- liczą powierzchnię pod ściankami działowymi...Obsługa - 3 punkty na 4 możliwe i 0,5 punktu na 1 możliwy


Nie naprawiano usterek na odbiorze, Pan Kierownik starał się też dyskutować z moimi usterkami ale nie zabieram za to punktu, bo robił to rzeczowo- tak, aby Nabywca mógł świadomie podjąć decyzję - uwielbiam mieć racje ;)


Przekazywanie instrukcji o użytkowaniu - Warto było by opowiedzieć co nieco o mieszkaniu na jego odbiorze, np. co to za ustrojstwo bosch'a w korytarzu i łazience, może wentylacja? A nie bo głośnik! Tak, bo jesteśmy w hotelu- Aparthotelu.STANDARD DEWELOPERSKI

Powierzchnia pod ściankami działowymi - 0,5 punktu na 2 możliwe

Doliczają, ale się z tym nie kryją.Miejsca postojowe- 1 punkt na 1 możliwy


Nie widziałem, bo nie było zakupione.


Komórka lokatorska- 1 punkt na 1 możliwy


Nie widziałem, bo nie była zakupiona.


Opis okien - 0,75 punktu na 1 możliwy


Nie podano ilości szyb w pakietach.
Tynki - 0,5 punktu na 1 możliwy


Nie podano kategorii.Malowanie ścian -1 punkt na 1 możliwy


Ściany były malowane.Osprzęt elektryczny - 1 punkt na 1 możliwy


Osprzęt zamontowany.Instalacje - 0 punkt na 1 możliwy


Instalacje nie były uruchomione.ODBIÓR TECHNICZNY

Biuro odbiorowe, czas na odbiór, tabliczka kierunkowa - 3 punkty na 3 możliwe


Biuro odbiorowe - było :)


Czas na odbiór - miałem godzinę na każdy 17 metrowy lokal więc w zupełności wystarczająco.Parking dla Klientów - 1 punkt na 1 możliwy


Zaparkowałem przed budynkiem w błocie, które paru kierowców postanowiło odpuścić, by nie niszczyć zderzaków i butów...niestety wjazdu na teren broniła koparka, aż trudno było przejść obok niej ze sprzętem.

Zakończenie prac budowlanych i procedur formalnych - 0 punktów na 2 możliwe


Koparka na wjeździe oznacza, że trwają poważne prace. Tak mówi też ogrodzenie budowlane, które uniemożliwiało ominięcie koparki, a właściwie koparko-ładowarki.


Lokal Przygotowany - 3 punkty na 3 możliwe


Lokal był odkurzony, bez pyłu po szlifowaniu, okna były umyte. Mogę sięprzyczepić do brudnych balustrad, ale już niech będzie.


Usterki i Wady - odpowiednio 0 na 2 punkty i 2 na 3 punkty


Na 17 mkw było bardzo dużo usterek. Kiedyś odbierałem lokal inwestycyjny 25mkw w Mostostalu w FSO i dostałem tam 2 usterki. Tu 12....Na szczęście wszystkie możliwe do usunięcia.


Kilka usterek - wpis ma na celu naświetlenie tego, co mnie spotkało na danej inwestycji - nie jest to raport z odbioru technicznego i nie umieszczam tu wszystkich znalezionych usterek. Może się też zdarzyć tak, że w odbieranym przez Was lokalu wskazanych tutaj usterek nie będzie, albo będzie ich więcej lub mniej.


A więc:

  • deformacje ram okiennych

  • wada pekietu szybowego

  • odchyłka od kąta prostego

  • chybotliwe i nierówne płytki balkonu

  • uszkodzenia balustradComments


bottom of page