top of page

Dzień otwarty a Odbiór Mieszkania

DZIEŃ OTWARTY A ODBIÓR MIESZKANIA


Niektórzy deweloperzy organizują coś takiego jak „dzień otwarty” lub „odbiory wstępne”.

Wpuszczają Was do Waszego mieszkania na taki „odbiór” i możecie wskazać usterki, które mają być naprawione do dnia odbioru właściwego (tego przy przekazaniu kluczy).


Czy to dobry czas na skorzystanie z usług „odbieracza”/inżyniera?


Zdecydowanie TAK.


Dla mnie, jako osoby sprawdzającej mieszkanie lub dom, taki odbiór nie różni się niczym od odbioru właściwego.

Sprawdzam wszystko dokładnie tak samo jak gdyby był to odbiór właściwy. Plusem jest też to, że jest nadzieja, że kiedy lokal będzie gotowy do wydania, nie będzie w nim usterek i nie będziecie musieli czekać na naprawę usterek po odbiorze.


Pamiętajcie jednak, że po sprawdzeniu lokalu na „dniu otwartym” nie powinniście odebrać kluczy. No chyba, że budowa będzie już zakończona i wszystkie formalności zostaną dopełnione (np. Pozwolenie na użytkowanie). Jednak wtedy raczej zaproszono by Was na odbiór kluczy, a nie na „odbiór wstępny”…


Jeżeli zaprosicie mnie na taki „dzień otwarty”, a potem będziecie chcieli, żebym uczestniczył w odbiorze właściwym, na którym zweryfikujemy czy wszystko, co wskazaliśmy zostało naprawione, odbiór właściwy „liczymy” jako odbiór poprawkowy.Do zobaczenia na odbiorach!

WiktorJeżeli chcesz, żebym pomógł Ci w odbiorze mieszkania lub domu od dewelopera lub z rynku wtórnego - wybierz termin i zarezerwuj odbiór całkowicie online.

Za usługę zapłacisz kartą po odbiorze.
Comentarios


bottom of page