top of page

Czy wsparcie inżyniera od odbiorów kończy się na odbiorze?Czasami pytacie czy możecie na mnie liczyć po odbiorze i ile wtedy kosztuje pomoc przy „obronie” usterek przed deweloperem - konsultacja telefoniczna, mailowa, lub np. pomoc w stworzeniu pisma odpowiadającego na pismo od dewelopera, a ja nie rozumiem dlaczego miałoby to kosztować dodatkowo.


Przecież to ja te usterki wskazałem, ja mam na nie argumenty i wiem jak je obronić... jak mógłbym je tak po prostu zostawić? ;)Moim zdaniem wsparcie, jeżeli jest potrzebne, zdecydowanie nie powinno się kończyć na odbiorze.


Może to też wynika z tego, że ja po prostu lubię bronić swoich racji, ale nigdy nie zostawiam swoich Klientów po odbiorze i uważam, że obrona usterek powinna być już wpisana w cenę odbioru lokalu i powinna być jego nieodłączną częścią.


Oczywiście nie każdy takiego wsparcia potrzebuje i nie zawsze jest ono konieczne, ale jeżeli jest taka potrzeba, odbieracz powinien wziąć za wskazane przez siebie usterki odpowiedzialność.


Zdarzają są też sytuacje (bardzo rzadko, ale jednak), gdzie już sama moja pomoc nie wystarczy i konieczne jest zatrudnienie dodatkowych osób - np. Geodety, Prawnika, Rzeczoznawcy, ale wtedy też pozostaję do dyspozycji.


ODBIÓR POUSTERKOWY


Czymś innym jest jednak odbiór pousterkowy/ponowny odbiór mieszkania, który wymaga ponownej obecności inżyniera na miejscu. Zdarza się, że wykonuję ponowny odbiór po innych odbieraczach, którzy czasami nie z braku czasu nie są obecni na sprawdzeniu czy naprawiono/usunięto wskazane przez nich usterki, tylko zwyczajnie nie praktykują takich przeglądów.


Taka usługa zajmuje więcej czasu i wiąże się z kosztami, dlatego jest dodatkowo płatna, ale u mnie, jeżeli pierwotny odbiór wykonałem ja, nie jest to taka sama cena jak za odbiór pierwotny.


….chociaż zdarzało się, w „tragicznych” przypadkach, że pojawiałem się trzy, a nawet cztery razy i wtedy jest mi po prostu głupio brać za to wynagrodzenie.


Bywa, że odwiedzę Was przy okazji, gdy będę w danej inwestycji, albo po drodze na inny odbiór, sprawdzić tylko czy np. wilgotność spadła.


KIEDY KOŃCZY SIĘ WSPARCIE PO ODBIORZE MIESZKANIA?


Podsumowując uważam, że wsparcie po odbiorze tak naprawdę kończy się...sam nie wiem kiedy.

Na pewno nie na samym odbiorze.

Konsultacje online, rozmowa telefoniczna czy pomoc w stworzeniu pisma do dewelopera po odbiorze (w razie potrzeby) są według mnie istotnym elementem samego odbioru i nie powinny być u nikogo płatne dodatkowo.


Ale to jest oczywiście tylko i wyłącznie moje zdanie... każdy może mieć inne ;)

Comentarios


bottom of page