top of page

5 Powodów dla których warto powierzyć Odbiór Mieszkania Specjaliście


dlaczego warto powierzyć odbiór mieszkania specjaliście
Oszczędność NA DROBNYCH USTERKACH


Większość usterek, które znajdujemy w sprawdzanych lokalach wydaje się błahych - np. zarysowania tynku, rysy szyb, obicia ram, odchyłki tynków...jednak jeżeli podliczymy ile kosztowałoby nas naprawienie wszystkich tych usterek w trakcie remontu, wychodzi na to, że zdecydowanie więcej niż sam odbiór.

Jeżeli wskażemy usterki na odbiorze - naprawi je deweloper na swój koszt, a nasza ekipa będzie mogła wejść do lokalu gotowego do remontu i nie wymagającego specjalnego przygotowania.

Jeżeli zgłosimy taką drobną usterkę po odbiorze - deweloper ma prawo sądzić, że powstała ona np. w trakcie prac remontowych, więc dochodzenie swoich praw będzie trudne.Oszczędność na większych wadach


Niestety w trakcie odbiorów zdarzają się też poważniejsze wady - wykrywamy je na ok. 10% odbiorów.

Może to być np. konieczność osuszenia lokalu, naprawa przecieku.


Oczywiście dewelopera obowiązuje rękojmia, ale wyobraźmy sobie sytuację w której dana wada wyjdzie po wykończeniu mieszkania, a można było ją wykryć na odbiorze. Wtedy mamy zniszczone, świeżo wykończone mieszkanie i musimy walczyć z deweloperem o naprawę wady. Zawsze są to dodtakowe pieniądze i czas.


Oczywiście nie wszystkie wady są do wykrycia na odbiorze, ale większość z nich jest.


Niezależna ocena stanu technicznego mieszkania lub domu


Profesjonalni "odbieracze" to niezależni specjaliści. Zapewniają więc niezależną ocenę stanu mieszkania mieszkania lub domu, której nie zapewni nam deweloper. Weryfikują jakość wykonania oraz wykrywają potencjalne wady, a na koniec przekazują Wam pełną informację ostanie technicznym nieruchomości.


Niezależnie od tego, czy wykryte usterki będziecie chcieli zgłaszać deweloperowi, czy nie - wiecie co kupujecie i macie....


Świadomość stanu technicznego WASZEGO mieszkania


Zdarza się tak, że Klienci decydują się na odbiór i nie oczekują od dewelopera naprawy usterek, bo szkoda im czasu na czekanie. To również jest możliwe.

Mają wtedy jednak świadomość wad jakie ma ich mieszkanie, mogą je naprawić sami teraz, za jakiś czas lub nigdy, ale wiedzą, że występują i nie będą zaskoczeni w przyszłości.


Dla niektórych ważniejszy jest "święty spokój" niż idealne mieszkanie bez wad.

Wsparcie w rozmowach z deweloperem


Jeżeli jednak zdecydujecie się na wpisanie usterek do protokołu (co zawsze zalecam ;)) rozmowy z deweloperem o wadach lokalu bywają trudne i stresujące.

Korzystając ze wsparcia odbieracza nie jesteście sami. Inżynier przedstawi deweloperowi usterki, wskaże podstawy prawne i po prostu będzie bronił Waszego interesu. Później pomoże w przypadku odmowy ich przyjęcia do naprawy.


Nie musicie się znać na normach i prawie budowlanym, bo macie przy sobie osobę, która się na tym zna.Mam nadzieję, że tych 5 powodów przekona Was do tego, że naprawdę warto powierzyć odbiór mieszkania lub domu specjaliście od odbiorów. Zakup nowego domu, jego wykończenie, jest stresującym etapem w życiu każdego, więc jeżeli możemy oszczędzić sobie choć trochę nerwów - uważam, że warto :)


Комментарии


bottom of page